Czesi chronią małe browary przed kryzysem.

Nawarzyli sobie piwa! Konkretnie, ponad 6,5 miliona – tyle jest czeskich piw do wypicia z blisko 190 małych, lokalnych browarów.
Chcąc uratować jeden z najważniejszych filarów czeskiej turystyki (nie tylko) weekendowej, piwowar Kytín postanowił uruchomić stronę ZachranPivo.cz

Na bok poszły lokalne niesnaski i rynkowa konkurencja. Czescy producenci kraftowych piw zjednoczyli swe siły i dzięki specjalnej platformie starają się dotrzeć do „piwnych wolontariuszy”.
„Uratuj piwo – wypijmy zasoby małych piwowarów, zanim się zepsują” – czytamy na ZachranPivo.cz

Jak to działa? Bardzo prosto!
Mieszkańcy Republiki Czeskiej wchodząc na stronę zachranpivo.cz zostają przekierowani na interaktywną mapę całego kraju, z zaznaczonymi mini-browarami, które biorą udział w akcji.
Mapka – musicie przyznać – wygląda imponująco i prowokuje do łezki w oku…

Mapka 189 czeskich mini-browarów, które rozpaczliwie szukają klientów… Ech…

Za pomocą geolokalizacji zostajemy… to znaczy aktualnie zostajĄ (Czesi, Morawiacy i czescy Ślązacy) przekierowani na listę najbliższych browarów tego typu, wraz z danymi kontaktowymi oraz listą dostępnych produktów.
I tak, najbliżej nas jest „Pivotéka Bohumín” w Bohuminie na Beneša 1155. Piwoteka zaprasza na tradycyjną czeską „jedenastkę” (Ležák 11%), Sun APA 12 %, IPA 14 % lub Citra Smash Ale 13 %.

Tak, dokładnie.
I byli tam od lat.
Nawet wtedy, gdy my jeździliśmy do Bohumina kupować… Kozela…

Zainteresowani wybierają konkretny produkt, zamawiają, kupują i rozpowszechniają informację dalej. Ot, cała filozofia.

Po prostu, odrobina dobrej woli firm, które na co dzień konkurują ze sobą. Zebrać się w jednym miejscu, ze wspólną ofertą i uderzyć w ton bliski ich klientom – uratujmy czeskie piwo, nim się zepsuje! Genialne, proste i inspirujące – nie tylko przez wzgląd na ten konkretny produkt.
To wskazówka również dla innych małych firm i usług. Nie ma innej rady na przetrwanie kryzysu. Trzeba się wzajemnie wspierać i starać się wspólnym głosem trafiać do klienta, który gotów będzie wesprzeć lokalsów.

Warto zapamiętać tę stronę, również na przyszłość. Mamy nadzieję, że szaleństwo koronawirusowe wreszcie się skończy a mapka z tymi wszystkimi danymi pozostanie. To będzie skarbnica wiedzy dla wszystkich czechofilów-piwoszy! My już zapisujemy adresy!

https://zachranpivo.cz

https://www.facebook.com/zachranpivo/

https://www.instagram.com/zachranpivo/

Please follow and like us: